| gigikageo19 a întrebat:

Cum pot modifica documente in format pdf?

2 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Daca deschizi un fisier in PDF si nu poti modifica nimic, fisierul este read-only sau tu ai pe calculator doar PDF reader, si atunci nu il poti modifica.
Daca nu e cum am spus mai sus, e simplu, ca atunci cand creezi tu fisierul.

| Twatwaffle a răspuns:

Cu un program care "stie cu pdf-urile"? Cu Adobe Reader sau Kingsoft presentation. Daca nu te lasa sa-l modifici, inseamna ca cel care l-a creat la parolat, la transformat in "read-only" ca sa nu te poti folosi de el.