| Ellies0112 a întrebat:

Cum pot reveni la setarile din fabrica in Excel? Si daca revin la setarile din fabrica mi se vor modifica celelalte documente salvate deja in format Excel?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reinstalezi și asta e tot. nu se modifică doc anterioare!

| Ellies0112 explică (pentru sierra1):

Dar pot reveni la setarile din fabrica ale Excel-ului fara sa dezinstalez si sa reinstalez iarasi Excelul? Nu pot modifica de undeva din setari? Si daca se poate unde ar trebui sa intru sa revin la setarile din fabrica?

| sierra1 a răspuns (pentru Ellies0112):

~setarile din fabrica ale Excel-ului ~

nu există așa ceva. Ce vrei să modifici de fapt?

| NLS a răspuns:

Ce anume doresti sa resetezi?
Ce s-a "stricat"?
Ce a aparut/disparut?

Daca e vorba despre meniul Ribbon, si modul in care acesta arata, sau continutul lui,
pot merge la File - Options - Customize Ribbon --
in partea de sus in dreapta ai selectat Main Tabs, poti selecta daca doresti All Tabs

apoi in partea de jos la Customizations, alegi Reset - Reset all Customizations.

Apoi la fel pentru Quick Acces Toolbar.
Lasi in partea de sus For all Documents, iar jos apesi Reset Quick Access Toolbar

| Ellies0112 explică (pentru NLS):

Când scriu un număr cu virgulă in Excel, nu mi se pune virgula. Spre exemplu, dacă scriu numarul 1. 3452 el îmi afișează dupa ce dau ENTER numarul 13.452 sau daca scriu numarul 1. 54651515 dupa ce dau ENTER imi afiseaza in celula 154.651.515. Daca umblu la formatare celule nu se schimba nimic si nu este setata virgula ca simbol zecimal.

| NLS a răspuns (pentru Ellies0112):

Imi poti trimite fisierul pe privat sa vad cum arata la mine?
(il poti urca pe tinyupload.com
si imi lasi linkul pe privat
apoi dupa ce il vad, il poti sterge si va disparea de pe net.
Oricum, nu il poate vedea nimeni, daca nu are linkul)