| eu182737737 a întrebat:

Cum pot opri curentul electric din tot apartamentul? Exista riscuri daca-l opresc? Urgent, dau funda.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

De la panoul general.nu-i nici un risc.panoul general este pe scara, si in dreptul sigurantelor ar trebui sa scrie nr apartamentului.sau din contoarul de apartament, daca ai sigurante mecanice le dai in jos pe toate, daca ai din ceramica, trebuie sa aiba un buton pe care-l dai in jos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, il poti opri de la panoul de sigurante, le scoti pe toate

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa-l opresti?

| labman123 a răspuns:

De la panoul de siguranta dar cred ca nu a-r exista riscuri.