| Floryn9 a întrebat:

Cum pot pune o parola pentru Chrome ca atunci când intra cineva la "Parole" sa-i ceara parola pusa?

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mereu Chrome cere parola de la Windows.

| Floryn9 explică (pentru doctorandus):

Nu cred ca ai inteles. Windows-ul nu are parola, dar daca cineva incearca sa intre la "parole" din Chrome ii cere parola pusa de admin. Asta nu stiu cum sa fac.

| anonimg a răspuns:

"Conectare automată
Vă conectați automat la site-uri folosind datele de conectare stocate. Dacă funcția este dezactivată, vi se va solicita confirmarea de fiecare dată înainte să vă conectați la un site."
Sursa: https://passwords.google.com

| Catrice a răspuns:

Ștergi toate parolele sa nu aibă ce vedea.

| LPCTSTR a răspuns:

Chrome face asta implicit: cere parola sistemului pentru a-ti afisa parola pastrata de Chrome.

| Floryn9 explică (pentru LPCTSTR):

Am vazut asta pe PC-ul cuiva. Persoana respectiva nu avea parola cand i se deschidea PC-ul, dar când intram în Chrome sa vad parola unui site, îmi cerea parola.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Floryn9):

Pai, cere parola contului sau fostul PIN, este normal.

| Floryn9 explică (pentru LPCTSTR):

Pai si daca sistemul nu are parola setata dar la Chrome iti cere, cum pot face asta? Adica sa nu-mi pun parola la sistem, doar la "parole" de la Chrome.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Floryn9):

Ti-am spus o data: Chrome cere parola contului utilizatorului/sistemului in prealabil, nu ai ce seta si nici ce schimba.

| Floryn9 explică (pentru LPCTSTR):

Eu am inteles ce ai zis tu. Dar un prieten a reușit sa facă ce încerc eu sa-ti spun si nu mai știe cum. Cred ca a instalat un program ceva ca sa-si mărească securitatea. În caz de intra cineva pe PC-ul lui si vrea sa-i vada parolele din toată lista aia, sa-i ceara parola pusa de el.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Floryn9):

Mhm, nu am habar ce programe foloseste el, tot ce stiu eu este ca Chrome cere parola contului de Microsoft/PIN.

| Floryn9 explică (pentru LPCTSTR):

Si eu sunt foarte curios...