| andrefrancais a întrebat:

Cum pot recupera datele unei partitii de recuperare formatate acum o luna?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Partitia de recuperare se (supra)scrie mereu, la fiecare oprire a sistemului.
Daca l-ai formatat de o luna, chiar daca mai gasesti cateva fisiere intacte, in ansamblul lui nu se va putea restabili intregul sistem de pe el. Incercarea de restaurare chiar poate fi distrugatoare si ireversibila pentru intregul sistem.
.

2 răspunsuri:
| Perversul69 a răspuns:

Foloseste MiniTool Power Data Recovery. E foarte bun. Eu am reusit cu ajutorul lui sa recuperez datele de pe un stick formatat vreo 8 luni mai devreme

| amogus29328948 a răspuns:

Puteti folosi un program gen Recuva deoarece informatiile de obicei nu sunt sterse, ci se asteapta sa fie rescrise cu altceva, dar nu sunt sigur daca merge si cu formatarea.