| CrissRonnye7 a întrebat:

Cum pot să ascund poze din încărcări pe Facebook, dar să rămână în cronologie?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Imaginile si videoclipurile pe care le-ai postat până acum, pot fi modificate doar INDIVIDUAL (manual, nu automat).

Mobil:
Apeși pe cele trei puncte care se află in dreapta imaginii (sus)→ Editează confidentialitatea→ Doar eu
PC:
Apeși pe cele trei puncte care se află in dreapta imaginii (sus)→ Editează audiența postării→ Doar eu

În ce privesc, postările tale viitoare, urmezi pașii de mai jos, fără să fi nevoit să le mai iei individual:

Setări→ Confidențialitate → Cine poate vedea postările tale viitoare (selectezi: "Doar eu"/ "Anumiti prieteni"/ Toti prietenii cu exceptia lui X
Obs. Vezi ca ai acolo mai multe optiuni.

În caz ca mai vrei să faci și alte modificări, uită-te și peste:

Setări→ Profilul si etichetarea→ Vizualizare si distribuire→ Cine poate posta in profilul tau (alegi optiunea dorită)→ Cine poate vedea ce postează alții in profilul tău (la fel, alegi optiunea dorita).
Și vezi că acolo te întreabă mai multe lucruri, bifezi după placul tău.

| AlexAL275 a răspuns:

Selectezi acea opțiune " Cine poate vedea postarea ta" și bifezi "doar eu"