| Jameson a întrebat:

Cum pot sa conectez 2 receivere la aceeasi antena parabolica. dau funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Eu am o antenă cu un singur LNB şi legată la2 decodoare (ambele digi) nu văd de ce nu ar merge. Eu am un distribuitor "normal". Poate-i firul împuşcat sau distribuitorul de vină...nu ştiu ce să zic.

7 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

Foarte simplu! iti cumperi un lnb cu doua iesiri, se gasesc in comert, costa cam 50-70 lei.ok!

| AdiSR a răspuns:

Foloseşti un splitter care îţi v-a da 2 ieşiri care le legi la decodoare

| AdiSR a răspuns:

O "sculă ca asta" http://www.summitsource.com/popup_image.php?pID=5574
O intrare cu două ieşiti.

| Jameson explică (pentru AdiSR):

Am incercat ceva de genu. dar nu a mers. am folosit un distribuitor si nu aveam independenta 100%. totusi daca merge cu alt tip de spliter are indepenta 100%.

| Jameson explică (pentru AdiSR):

Salut. imi poti spune frecventa la spliteru pe care il folosesti as dori sa imi cumpar unu. si nu stiu ce frecventa trebuie sa aiba.

| AdiSR a răspuns (pentru Jameson):

Folosesc un splitter ALDA cu frecvenţa 5-1960 MHz ( Spiterul este mai vechi şi abia văd ce scrie pe el, sper să nu greşesc)
Este identic cu acesta: http://goo.gl/EoFSP doar frecvenţa diferă

| Jameson explică:

Sau ar merge cu un brat pentru 2 lnb-uri ca mai am un lnb identic, dar cineva mi-a spus ca nu receptionez acelasi satelit la amandoua.

| AdiSR a răspuns (pentru Jameson):

Eu am o antenă cu un singur LNB şi legată la2 decodoare (ambele digi) nu văd de ce nu ar merge. Eu am un distribuitor "normal". Poate-i firul împuşcat sau distribuitorul de vină...nu ştiu ce să zic.