| Augustinn a întrebat:

Cum pot sa conectez doua monitoare la un PC, tinind cont ca VGA are o singura iesire DVI si una HDMI?, va spun deodata ca am incercat prin HDMI si nu se primeste... va multumesc!

3 răspunsuri:
| mersifrumos a răspuns:

Trebuie sa cumperi un adaptor, nu se poate direct chiar daca placa video are mai multe iesiri
eu am resuit sa cuplez un nou monitor la laptop, cu softul placii video pe care l-am instalat separat

| Augustinn explică:

Nu te supara "mersifrumos" dar te greseti putin, poti sa conectezi daca are mai multe iesiri placa video, eu am o placa video GTX 260 ea are 2 iesiri DVI si am conectat doua monitoare la ea, 1: - TV-Monitor TOSHIBA diagonala 42" cu rezolutia de 1360/768 pixel, 2: - Monitor LG diagonala 22" cu rezolutia de 1920/1080pixel si merge super.
Dar am pus intrebarea asta fiindca la cumnatul meu video cartela are doar o iesire DVI si una HDMI.

| Balazs_Oniga_1996 a răspuns:

Daca ai o placa video se rezolva
primul momitor il conectezi la placa de video si pe 2 lea il conectezi la placa de baza mie im merge happy big grin