| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac o poza din Bitmap in JPEG

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intra in ea dai save as de la files. si acolo unde scrii numele e mai in jos o lista si aleg in loc de bitmap JPEG. Funda?

8 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Redenumeste-o cu extensia.jpg sau. jpeg

| spxinsane a răspuns:

Il deschizi cu orice program de editat poze (paint, irfanview, photoshop si multe altele) dai click sus pe FILE. pe urma dai SAVE AS. Acolo o sa ai casuta unde treci numele fisierului si in casuta urmatoare ai o lista de unde alegi ce format sa fie : jpeg, bmp, psd. Alegi care iti trebuie, dai click pe save.
Sper ca am fost de folos

| push2gl a răspuns:

Incearca cu un convertor bmp in jpg
http://www.pictureresize.org/online-images-converter_T.html
vezi daca merge

| Americanuu a răspuns:

Pui poza in Paint, da-i Save ass si la"Save as type" pui. jpeg. Poti si pe net sa faci asta, sau cu PhotoShop

| rRAzvANn a răspuns:

O deschizi in paint si save as

| HolyDiver a răspuns:

Clic dreapta pe fisier: Open with... > Paint

In paint : File > Save as... > (aici selectezi JPG)

| noone3239 a răspuns:

Dai rename si dupa nume pui ". jpeg". Exemplu "x.jpeg"