| johnnymax a întrebat:

Cum pot sa fac pentru a vedea ce vad la monitorul calculatorului la televizor?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Iti trebuie un cablu HDMI cum e asta. Vezi daca televizorul are intrare DVI
http://i.clubafaceri.ro/......97_big.jpg
Bafta!

| Kattan a răspuns:

Ce model de placa video ai? Ce iesiri are placa video? Ce intrari are televizorul?

| Arthur a răspuns:

Sau o altă variantă dacă ai placa video cu ieşire S video. Cu un adaptor S video - RCA : http://www.elanko.ro/......-quip.html
De la adaptor pleci cu RCA video la intrare video tv. Dacă ai numai scart la tv mai ai nevoie de un adaptor RCA - scart : http://www.google.com/......tp?/imgres main_page%3Dproduct_info%26products_id%3D315&h=354&w=425&sz=26&tbnid=ZxcX4-nH8Olo2M:&tbnh=99&tbnw=119&prev=/search%3Fq%3DRCA%2B-%2Bscart%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=RCA+-+scart&usg=__tARrd_8O5NhmfP6i6_360PoSRQM=&docid=iEo7EjlWa27gYM&hl=ro&sa=X&ei=usG1UPaNG4-HswbSloFw&ved=0CC4Q9QEwAQ&dur=115
Verifică ce tip de ieşiri ai la placa video şi la tv de asemenea.

| RAY a răspuns:

Te uiti in spatele monitorului pc si vezi ca cablu de la unitate intro chestie verde, daca ai chestia aia verde la tv,scoti mufa din monitor si o bagi in acea mufa de la tv,daca ai lcd,led ai mufa acea, la mine merge, nu conteaza placa video, ramii, etc pc-ul da un semnal vizual, daca ai un tv bun hd descarca filme hd, din telecomda apesi pe av sau pe source dai pe pc

| AliveOne a răspuns:

Ai nevoie de un cablu hdmi si bineinteles un televizor care sa fie compatibil cu hdmi