| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac print screen? Stiu ca trebuie sa apesi pe niste butoane, sa intri in paint, sa apesi iar niste butoane si apare acolo imaginea. Deci cum?

3 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Apesi butonul prt scrn, te duci in paint, edit apoi paste. Voila.

| Dooolce a răspuns:

Pe tastatura la calculator este un buton prin dreapta pe sus "PrtScn" apesi pe el, deschizi Paint si apesi Ctrl si V in acelasi timp. Daca ai laptop si nu ai acea tasta nu poti decat sa descarci "Photoscape " si sa faci captura.