| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac sign-in cu un cont de Marea Britanie pe un PS3 utilizat deja cu un cont de Romania? Am dat Restore Default Settings, nu a mers, cand incerc sa fac sign-in cu celalalt cont imi spune You cannot sign in using another user's sign-in ID (e-mail address). Are vreo legatura ftul ca contul e facut pe o adresa de GMail? Am activat contul. Am dezactivat consola din celalalt cont.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Probabil nu ai introdus datele corecte, uitate bine cand le introduci din nou si daca problema persista iei legatura cu suportul tehnic.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Nu-i de asta, am aflat ca consola e blocata pe contul din Romania... Si asa s-a dus sansa mea pentru God of War Collection si Journey.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Te pot ajuta cei de la Sony indiferent daca sunt din tara noastra trebuie sa le scrii in engleza.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Mi-e ca daca ma "ajuta" imi baneaza contul de PSN si PS3-ul, pentru ca nu mi se pare nici mie corect sa ma mut de pe un server romanesc pe un sever englezesc doar pentru ca nu am PS Store. Si ei se gandesc ca s-ar putea sa spun prietenului meu despre asta, si el sa-i spuna altuia si tot asa, pana camd, ipotetic vorbind, toata Romania s-ar muta pe conturi de UK. Deci am sase 50/50, dar nu se merita sa rosti. Daca crezi ca nu am dreptate, da-mi un mesaj si lamureste-ma si pe mine te rog.