| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac telefonul Samsung galaxy chat mai performant (prin saetari, programe) ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| BoggyP a răspuns:

In general nu poti face un telefon sa mearga mai bine..decat pana la limitele sale. poti eventul sa stergi niste aplicatii nefolositoare care iti mananca din processor..sa flosesti o tema simpla..chestii de genull..ai putea sa-i faci si overclock dar...numai daca te pricepi...si iti asumi riscul ca daca il strici iti iei altul

| Alex299 a răspuns (pentru BoggyP):

Ce-i aia și cum se face?

| BoggyP a răspuns (pentru Alex299):

Overclockul?

| Alex299 a răspuns (pentru BoggyP):

Da

| BoggyP a răspuns (pentru Alex299):

Pai inseamna sa faci piesele telefonului, adica procesorul, sa lucreze l o frecventa mai mare.dar automat daca lucreaza la o freq mai mare o sa se incalzeasca, iar daca ii dai prea mult se va arde si papa telefon..nu iti recomand daca nu te pricepi

| Alex299 a răspuns (pentru BoggyP):

Mersi mult ai funda