| babydolldeea a întrebat:

Cum pot sa imi sterg un cont de facebook? doresc sa il sterg neaparat deoarece am multi prieteni si nu am timp sa ii sterg din lista de prieteni si recent ceva cineva ( nu stiu sigur) posteaza in locul meu poze in contul meu ( recent o fata in sutien) si mai adauga si cateva commuri nedorite si posteaza si la mine pe perete si lumea crede ca sunt eu si doresc sa sterg contul si sa imi fac altul nou. dau funda la cel care imi zice explicit cum sa imi sterg contul de tot ( sa il rad de pe fata internetului laughing )

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Mergi in dreapta sus la Contul meu/Setarile contului si jos vei gasi dezactiveaza.

4 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

laughing te duci in coltul din dreapta sus : apesi pe "contul meu" apoi pe "setarile contului" si apoi jos de tot ai optiunea "dezactiveaza contul"
Sper ca te-am ajutat!

| IDontCareeeeeeeeeeee a răspuns:

Trebuie sa megi sus la contul meu apoi setarile contului si jos vei gasi dezactiveaza dai acolo si daca astepti doua saptamani ti se esterge de tot. Funda?

| babydolldeea explică:

Mersi dar asta tot nu mia rezolvat problema fiindca prietenii au ramas pe cont si contul inca exista si poate oricine sa intre sa scrie in continuare pe perete si sa uploadeze poze si sa se drea drept mine intr-un final am decis sa imi sterg toti prieteni de pe cont si sa imi schimb parola si imi voi crea alt cont de facebook dar oricum multumesc pentru ajutor happy

| 1279 a răspuns:

Http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Asta e linkul. Retineti ca e vorba de stergerea contului, nu de dezactivarea lui. Contul tau nu va mai apare in cautarile efectuate pe Facebook sau Google. Totusi, daca in urmatoarele doua saptamani te conectezi din nou contul va fi reactivat.