| cr1stian a întrebat:

Cum pot sa inregistrez cum joc un joc pe xbox 360? Adica de exemplu joc un joc pe PC si inregistrez cu fraps, asta vreau sa fac si la jocul de xbox. Exista vreo setare ceva in xbox sau trebuie sa iau un program ceva(xbox-ul meu este modat).

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca folosesti hdmi-ul, ai nevoie de un spliter hdmi+placa de captura pe hdmi.
Daca folosesti rca-ul, spliter rca+placa de captura pe rca.
Cea mai ieftina solutie e pe rca, deaorece echipamentul e mai ieftin(maxim 100 lei).

| mgtow a răspuns:

E un dispozitiv usb cauti pe google xbox 360 recording game si apar rezultate.