| myta a întrebat:

Cum pot sa instalez windows xp pe laptop acer?

Răspuns Câştigător
| Mihai03 a răspuns:

@ andreiyo50 nu se instaleaza ca pe calculator!

myta trebuie sa faci rost de un cd xp cu drivere pentru hardul laptopului care este sata. Cd cu xpul normal nu iti va merge pentru ca laptopul e de tip nou iar xpul e vechi. Fa rost de un xp cu drivere pentru sata. Eu am unul dar nu am cum sa iti trimit decat daca esti din Timisoara.

5 răspunsuri:
| Ancestralsoul a răspuns:

Cum a spus si mihai03, ai nevoie de drivere sata integrate in xp. Din pacate el nu are acest fel de drivere.Cauta pe net programul: nLite.Iti va fi putin greu la inceput, dar e cel mai bun soft care te poate ajuta sa faci acest cd.Succes.

| andreiyo50 a răspuns:

Se instaleaza la fel ca pe Desktop PC.

| myta explică:

Nu merge imi da eroare