| Shto a întrebat:

Cum pot sa ma Log-ez pe computer fara sa stiu parola sau cum pot sa o aflu? Am Windows 7.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate cu orice distribuție de linux butată de pe cd sau de pe un USB ca să lucreze la potențial aproape maxim.Se accesează partiția de sistem și apoi se accesează windows/system 32.
Acolo se localizeaza fișierul SAM și se deschide cu gedit(de exemplu). Acolo ar trebui să ai parola de administrator și user.
Dacă ți se pare prea complicat atunci de ce să nu folosești un sistem de operare la purtător și anume orice distribuție de linux ce poate rula în modul de Live cd.Debian și derivate din debian, slax, Pc Linux OS și altele.Sunt peste 1000 de distribuții în prezent, deci ai de unde alege.
http://distrowatch.com/index.php?language=RO,
aici e inima Linux-ului.Tot timpul apar cele mai noi versiuni și distribuții
Succes

| torsi a răspuns:

Nu poti fara sa stii parola tongue
asta e, cei de la windows s.au gandit la asta, de aceea a facut aproape imposibil sa te loghezi in felul acesta big grin

| DeyCj a răspuns (pentru torsi):

Așa zic ei :-P.Linux baby și accesează fișierul SAM...whistling

| torsi a răspuns (pentru DeyCj):

Bine cu linux faci ce te taie capu' laughing (daca stii)
eu i.am raspuns pentru windows big grin

| CristinaForTPU a răspuns:

Buna! da poti intri schi parola gresita de 3 ori dai rr la pc si dai restart us setap repair. si iti va da ceva. astepti sa se incarce dai un rr la pc si se dezactiveaza parolatongue eu am incercat asta cand mi-au pus parinti pass la pcsad