| CreepyBoy a întrebat:

Cum pot sa maresc spatiul de stocare din C: pe Pc? Am incercat cu cu EseUS, dar nu merge, ce fac?

Răspuns Câştigător
| FaraNume77 a răspuns:

Daca te referi la modificarea partitiei C atunci Easeus e un program foarte bun. Eu mereu am reusit sa fac asta si am reparat si partitii corupte cu programul asta. Mai intai sterge fisierele inutile din C pentru ca va dura foarte mult daca e plin. Oricum o sa dureze mult chiar 30 de minute sau mai mult... dar se poate face asta daca stii cum. Gasesti tutoriale pe net daca cauti.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt doua modalitati:
1. Stergi toate fisierele temporare si de internet, respectiv dezinstalezi programele ce nu le folosesti, iar fisierele tale (poze, filme, muzica etc) le muti pe o alta partitie / disc de pe C:
2. Maresti partitia C: - dar pentru acesta trebuie sa micsorezi urmatoarea partitie, capacitatea discului actual fiind limitat.
Mai exista posibilitatea de a monta in calculator alte hard disc-uri suplimentare (de regula, inca 2, total 4 cu CD impreuna).

| RAY a răspuns:

Reinstalare windows simplu

| K0sti a răspuns:

Exact cu EaseUS!

| KillaNoFilla a răspuns:

Control panel > Programs > sterge programe de care nu ai nevoie si jocuri.
Vezi in folderul download, sterge daca ai file care nu ai nevoie.

| CreepyBoy explică:

Va multumesc pentru. raspunsuri, dar am rezolvat problema, tot cu EaseUS.

| Paasaaricaa a răspuns:

Daca ai putina memorie incerca sa faci update la windows 10 si asa o sa iti usureze calculatorul/leptopul foarte mult. Pe mine m'a ajutat si acum imi merg multe jocuri care inainte nu mergeau. Daca vrei sa incerci iti las link : http://downloadwho.com/file/05858D5