| Chisalita_Florin_1998 a întrebat:

Imi spuneti va rog cum pot sa imi maresc spatiul de stocare la tableta cu cel putin 1GB.

Răspuns Câştigător
| Edyss10X a răspuns:

In concluzie poti muta/pune date pe tableta daca ai loc unde sa bagi cardul de memorie(micro-SD), daca suporta tableta acel format de fisier si daca nu e prea mare fisierul pentru micro-SD. Ca doar nu o sa pui un film de 2 GB cand pe card ai loc doar de 1gb... Doar cu card de memorie poti,, prelungi´´ memorie unui gadget. Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce tableta ai? Probabil, se poate mari. Iti recomand un card de minim 4 Gb. Daca spui denumirea te ajut.

| Chisalita_Florin_1998 explică (pentru Salontanul):

Serioux Antares 7 Slim.

| Salontanul a răspuns (pentru Chisalita_Florin_1998):

Undeva in setari trebuie sa fie o optiune prin care ce incerci sa instalezi sa se instaleze direct pe cardul suplimentar.

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Buna! Depinde de spatiule stocare al tabletei. Singura varianta este aceea de a-ti cumpara un Card De memorie, dar nu poti pune jocuri si/sau aplicatii. Poti stoca doar muzica, fotografii, date PDF. O alta varianta ar fi sa stergi din fisierele de care nu ai nevoie. Bafta!

| Edyss10X a răspuns:

Cine zice ca nu poti pune jocuri pe micro-SD? Sigur ca poti, poti sa pui orice date pe micro-SD, trebuie doar sa scoti acel joc si sa il muti pe micro cardul SD din setari. Sau iti instalezi un android mai vechi pe tableta dar varianta asta nu ti-o recomand. E grea, costa mult timp si trebuie sa stii unele chestii.

| Sîrbu_Mihai_1985 a răspuns:

Daca are loc de micro-sd bagi un card-sd. Sper ca te-am ajutat

| Chisalita_Florin_1998 explică (pentru Sîrbu_Mihai_1985):

Am pus card de 16 GB dar tot nu merge

| Chisalita_Florin_1998 explică (pentru Sîrbu_Mihai_1985):

Am pus card de 16 GB dar tot nu merge.