| Stefan_Calinescu_1998 a întrebat:

Cum pot sa-mi securizez pc-ul adica ca nimeni sa nu vada pe ce umblu nici politia sau sa creez o pagina pe fb si politia sa nu vada ca eu am facut-o pls vreau raspunsul direct, nu teori FUNDA

Răspuns Câştigător
| andreifilip a răspuns:

Ce ai tu de facut pai sa-ti pui parola la calculator si pagina de fb... Politia nu vede decat daca vrea... Cum nu poti fii tu din milioane de utilizatori fixa ala pe care sa-l monitiorizeze.Parola la calculator + Antivirus + nu lasi pe nimeni la PC si pune-ti nu nume ca sa nu te recunoasca cineva pe fb. Politia te monitorizeaza doar daca esti hacker si ai spart servere importante laughing))
Funda?

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Are politia lucruri mai importante de facut decat sa spioneze ce face un copil pe PC-ul sau, stai linistit.

| AdrenalinTm a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=zL_HAmWQTgA
uite asa ar fi cel mai simplu
iti trebuie un hiden ip

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei doua calculatoare si un cablu prin care sa le poti conecta. Te duci pe cea mai pustie si indepartata insula din oceanul Atlantic. Pe un calculator instalezi facebook si intri de pe celalalt calculator pe facebook-ul celui dintai. Desigur nu vei fi conectat la internet ca nu vei avea cum. Dar vei considera reteaua ta locala, formata din doua calculatoare, ca si internet. Dupa ce termini prosteala, arunci amandoua calculatoarele in apa, dupa ce le-ai incendiat in prealabil. Doar asa poti face ceva pe calculator fara sa fii descoperit. Pe internet, e aproape imposibil si oricum tu nu ai si nici nu vei avea cunostiintele necesare sa-ti poti permite o astfel de treaba.

| tykeros a răspuns:

Atata timp cand esti in mediul on-line nu exista securizare 100%. Daca politia vrea sa te gaseasca te gaseste.
Evident atata timp cat nu faci ceva care sa atraga atentia nimeni nu te va baga in seama... dar daca ai incerca spre exemplu sa vinzi droguri pe internet nu apuci o saptamana in libertate happy