| xXteLOVEscXx a întrebat:

Cum pot sa pun caciulita la A?

Răspuns Câştigător
| aleksu1942 a răspuns:

Seteaza pc-ul pe RO si dupa apasa pe:[ ]; ' \ si o sa vina asa ă î â ț daca vr litere mari:Ă Î Ș Ț Â sper ca ai inteles big grin

15 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cu o tastatură în română, setând tastatura în română sau instalând o mapare de aici:
http://www.secarica.ro/html/ro.html

| Cosminovici18 a răspuns:

Apasa SHIFT + ALT apoi vezi ca pe butoanele de langa L se afla cele cu diacritice!

| ElShaarawy a răspuns:

Pentru ă(ctrl,alt A),â(ctrl,alt Q),ș(ctrl,alt, S)ț(ctrl, alt T)î(ctrl, alt, i). Sper ca te-am ajutat.big grinwinking

| Nick2012 a răspuns (pentru ElShaarawy):

Super

| Nick2012 a răspuns (pentru ElShaarawy):

Dacă as fi pus eu întrebarea sigur îţi dădeam fundă big grin

| hideaway a răspuns:

Eu nu mă chinui să îmi instalez să scriu cu diacritice, dar dacă vrei să instalezi, intră aici: http://www.diacritice.ro/cum_sa_scrii_cu_diacritice_in_windows_xp
Dacă vrei ceva mai simplu, poți să intri pe siteurile http://www.diacritice.com/ sau http://www.diacritice.opa.ro/ în care îți scrii textul în fereastra mare, fără diacritice, apoi apeși conversie și alegi varianta corectă.

SchizzophreniA.

| Onio a răspuns:

Dai copy/paste de aici happy => Ă ă Â â

| Onio a răspuns:

Dar daca este setat pe limba romana, atunci [ = ă si \ = â

| DoOdO a răspuns:

Iti setezi calculatorul in limba romana.

| xXteLOVEscXx explică (pentru DoOdO):

Pai il am pe romana, dar pe ce dau ca sa pun caciulitele?

| DoOdO a răspuns (pentru xXteLOVEscXx):

Pai butoneaza si tu tastatura pana gasesti diacriticele. Cum ar fi eu le am in dreapta pe diferite semne ca "[" sau "\".

| Nick2012 a răspuns (pentru DoOdO):

Unde dai ca sa il setezi pe RO? confused

| SmileyFace2 a răspuns:

Salut.Te duci la insert si trebuie sa scrie undeva simbol si ti se va deschide o casuta cu multe semne. Acolo cauti si vei gasi toate literele cu diacritice.

| octavianvasilescu7 a răspuns:

Cum se pun caciulitele la a si i