| specialfly a întrebat:

Cum pot sa scap de Windows Genuie pe Windows 7 fara sa instalez nu stiu ce programe ca 7loader sau removeWat care sunt pline de virusi ?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cu o reinstalare de sistem, şi apoi setarea automatic updates pe disablet sau motify me but don't download or install them, de unde vei instala doar actualizările de securitate mai puţin KB971033 care este de fapt genuie, dar dacă nu îl activezi tot acelaşi lucru va fi.deci ori îi dai rearm din cmd asta ca să beneficiezi în continuare de trial(acţiune ce se poate extinde la 120 de zile cu tot cu prima activare) ori introduci licenţa ori il spargi cu un activator(ne recomandat că este piraterie dar nu e virus).Cât despre loader e cu 2 tăişuri.Nu toate loader-ele sunt virusate sau cu spyware, keyloger-e sau alte minuni.depinde de unde le iei.

| DANI_1590 a răspuns:

Programele alea nu au virusi! Antivirusul le vede ca virusi pentru ca ele nu sunt legale.

| Ykuzo a răspuns:

Citeşte aici cum să scapi de el. Sunt mai multe metode, cel mai bine o alegi pe cea cu redenumirea fişierelor (aceea a funcţionat la mine)
Link: http://cristian.forum.net.bz/t55-cum-scapi-de-windows-genuine-advantage-wga