| ErgoN a întrebat:

Cum pot sa setez google.com sau google.ro ca motor de cautare?
Am incercat mai multe metode si tot asa imi arata: "Aceasta setare este impusa de administratorul dvs."(http://imgur.com/a/A50n6).

CINE MA POATE AJUTA?
Daca se poate fara reset la chrome(pentru ca am multe date care sunt salvate si mi le trebuie)

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca mama si tata nu iti permit sa setezi nimic, ei fiind administratorii computerului tau.
Roaga-i sa-ti seteze ei, pentru ca tu fara permisiile unui admin nu poti sa faci prea multe.

| ErgoN explică (pentru Violleta2022):

"Mama mea si tatal meu nu imi permit"?
Ei de abia stiu umbla pe calculator. Nu asta este problema. Problema este ca virusul a luat controlul administratorului pe chrome, si de aceea nu imi da voie sa schimb motorul de cautare direct de acolo.

| ErgoN explică (pentru ErgoN):

Pentru cei catre nu pot sa acceseze linkul cu poza sa imi spuna si le voi trimite poza pe privat

| Violleta2022 a răspuns (pentru ErgoN):

In cazul asta ai nevoie urgent sa duci computerul la un centru, sa-l curete de virusi si sa-ti monteze un antivirus puternic.

| CosmiinTezeu a răspuns:

Trebuie sa intri la setarile pc-ului si totul este de la windows firewall

| ErgoN explică (pentru CosmiinTezeu):

CosmiinTezeu poti sa imi dai mai multe detalii? Te rog frumos!

| CosmiinTezeu a răspuns:

Nu este de la virusi. Daca ai team wiever iti fac eu... lasa mesaj in privat

| ErgoN explică:

Multumesc pentru ca ati vrut sa ma ajutati. Am rezolvat cu 3 comenzi in cmd:
RD /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicyUsers"

RD /S /Q "%WinDir%\System32\GroupPolicy"

gpupdate /force