| El_7425 a întrebat:

Cum pot sa sterg windows-ul?

Răspuns Câştigător
| ZeroCoolXtreme a răspuns:

Folosind un utilitar bootabil de formatare a HDD-ului.

9 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca nu vrei sa il mai folosesti pentru windows in viitor, cu un utilitar bootabil.

Sau daca te referi la o reinstalare "pe curat" a win-ului la un anumit pas al instalarii noului os, iti va solicita formatarea partitiei C. tongue

| Wehrmacht a răspuns:

Se sterge automat cand instalezi altul sau il reinstalezi.Trebuie doar sa alegi partitia in care este windows-ul actual si il va sterge automat.

| El_7425 explică (pentru Wehrmacht):

Nu vreau tot windows

| alxp a răspuns:

Pai e simplu tii apasat ctrl + c + delete

| ღMyrunaღ a răspuns:

Iti recomand sa nu -l stergi singur! Trebuie CD, chemi pe cineva specialist. Daca nu-l stergi bine iti apar virusi, cam 120 de virusi. Asa ca ai grija. Funda?

| ZeroCoolXtreme a răspuns (pentru ღMyrunaღ):

Si de unde numarul asta asa exact de virusi? Astia apar asa, singuri? laughing

| ღMyrunaღ a răspuns (pentru ZeroCoolXtreme):

Apare la informatii laughing se vede ca nu te pricepi rolling on the floor

| Andrei_Claudiu_1997 a răspuns:

Poți și dacă pui alt windows peste windows-ul respectiv, și îți salvezi tu partițiile care dorești...