| •.•°..::paffy::..•.•° a întrebat:

Cum pot sa trimit un email? big grin mersi anticipat...

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Întrebarea îi pe bune sau la mişto?
Uite încerc să îţi explic-răspund:
Nu er mare lucru.Ai nevoie de un cont pe unul din clienţii de e mail; cei mai cunoscuţi ar fi yahoo şi google, dar mai sunt şi hotmail, rocket mail, windows live mail, etc.Eu voi face aici referire la primele 2, şi anume google şi yahoo.Creerea contului este gratuită pe amândouă şi utilizarea nelimitată(de exemplu eu am adresa de yahoo de 2 ani şi cea de g mail de vreo 4). Prin creerea contului vei obține o căsuță de e-mail(popştă electronică) personală, prin care vei putea trimite şi primi mesaje.De asemenea dacă ai o adresă de mail pe yahoo de exemplu nu mai este necesar să creezi alta pentrru a te loga pe yahoo messenger(bănuiesc că ştii despre ce îi vorba nu?(îi clientul ce IM(instant message) cel mai popular în românia, dar nu şi cel mai bun(windows messenger l-o tăiat de mult încă de la versiunile mai vechi)). Pentru a-ţi crea o adresă de mail pe yahoo trebuie doar să completezi formularul electronic de aici:
https://edit.yahoo.com/registration?intl=us
Recomandare;
Pentru a evita neplăcerile cum ar fi uitarea parolei de logare îţi recomand să îţi notezi undeva datele ce le-ai introdus în acest formular, precum şi răspunsurile la întrebările de siguranţă.
Creerea unui cont pe google mail(Gmail):
Trebe doar să completezi formularul de aici:
https://www.google.com/......NewAccount
Încă de la început vei vedea diferenţa deoarece este în română şi apoi după ce îţi vei crea contul vei descoperi o „altă lume" şi anume serviciile oferite pe lângă serviciile de mail. Unul din motivele pentru care apreciez acest client de mail.Vei vedea că am dreptate după ce îl vei folosi şi plus de asta Google oferă servicii de POP mail grastis, ceea ce yahoo nu mai oferă(POP mail-ul este un serviciu săzic aşa ce îţi permite să îţi primeşti corespondenţa printr-un client de e-mail în gen Microsoft outloock sau Outloock expres(ce este preinstalat de exemplu în Windows XP).
Dacă nu vrei totuşi să îţi faci un cont atunci poţi folosi cu încredere şi serviciile:http://www.filemail.com/default.aspx.Nu ai nevoie de cont dar trebuie să ai grijă la adresa destinatarului şi săîţi treci numele.Deşi File mail-ul este destinat mai mult trimiterii de e-mailuri ce conţin ataşamente de dimensiuni mari(poţi trimite şi fişiere de 1 GB, ceea ce pa ceilalţi clienţi de mail nu este posibil, dimensiunile fiind limitate la doar câţiva megabiţi(până în 50 de MB zic la general). Dacă ai reuşit ia legătura cu mine în privat şi îţi voi arăta şi cum săle foloseşti.Succese şi sper că nu ai pus întrebarea la mişto :)

3 răspunsuri:
| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Haha cred ca glumesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in yahoo mail si dai unde scrie send email dupa aia e simplu happy