| RrEe4 a întrebat:

Cum pot schimba formatul unui fisier. ex_ in. exe?

5 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Deschizi un My Computer, si cauti sus in bara la "Tools" -> "Folder options" In fereastra care se deschide, dai clik pe tabul "View", si putin mai jos debifezi casuta "Hide extensions for known filetipes".
Acum, fiecare la numele fiecarui fisier iti va aparea si extensia. Mergi la fisierul dori, apesi pe numele lui, stai 2 sec. mai apesi odata, si poti modifica numele sau extensia.
Iti recomand ca la sfarsit sa intri inapoi si sa bifezi inapoi casuta, ca sa nu iti modifici pe viitor din greseala extensiile fara sa vrei.
Succeswinking

| Kattan a răspuns:

Schimbarea asta nu o sa faca nimic. Fisierele.ex_ nu sunt executabile, ci un fel de arhive. Ai aici un ghid de conversie: http://www.ehow.com/how_5188592_convert-ex-exe.html

| onlyketoops a răspuns:

Apesi click dreapta si dai Rename

| RrEe4 explică:

@maryen4all daca era atat de simplu nu puneam intrebarea

| BOLOR a răspuns:

Editeaza cum editezi si numele fisierului original, daca nu ai afisata extensia intra in optiuni de folder si da bifa pentru a-le afisa