| mateielisey a întrebat:

Cum pot schimba numele retelei wireless.Imi apare ca Romtelecom...(router-Huawei hg655b)

4 răspunsuri:
| DisturbeDd a răspuns:

Intri pe ip-ul tau cum a zis si just, dai la basic/wlan si uitate la ssid ( nu sunt sigur deci copie vechiul nume undeva ca sa il ai)

| arual93 a răspuns:

Pai..intri in control panel/network and internet/network and sharing center apoi la view your active networks dai click pe acea casuta, din stanga(sub ea scrie home network) si iti va aparea network name si poti renedumi astfel retaua, sper ca te-am ajutat daca nu imi poti lasa un mesaj si iti trimit un print screen

| arual93 a răspuns:

Nu este necesar intrarea pe propriul ip pe internet, se poate face si mai simplu din control panel

| JusTPauL a răspuns:

Ma gandesc ca ai router, trebuie sa intri pe el sa si acolo ai un loc unde se poate schimba, pe router intri cu ip-ul tau de net, il pui la link dar cu http:// in fata.