| cinenuvedenustie a întrebat:

Cum pot schimba Windows 7 Home Premium in limba romana?

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

La Windows 7 home premium nu se poate schimba limba în română. Doar la ultimate este posibilă această opţiune implicit. Eventual poţi încerca un fel de pach(cam nesănătos după părerea mea) şi anume vistalizator, dar ia în calcul că pote buli windows-ul mai ales dacă îi unu descărcat de pe ceva site suspecte sau file list, etc.Succes

| Jameson a răspuns:

Ar trebui sa fie o interfata in limba romana.
Dar nu stiu daca a aparut sau nu.

| supermdmario a răspuns:

Descarca si tu de aici o versiune de windows seven ultimate, activeaz-o si pe urma vei avea w7 in limba romana, cu automatic update:http://downloadzoneforum.net/....../index.php

| Sly a răspuns:

Nu poti. Doar Ultimate se poate cu Vistalizator

| cinenuvedenustie explică (pentru Sly):

Foarte aiurea! Sa inteleg ca va trebui sa ma multumesc cu singura limba in care este disponibil si anume, germana?

| Kyrie a răspuns (pentru cinenuvedenustie):

Germana o am si eu, mi-am cumparat din viena laptop si e in germana, nu se poate schimba limba din pacate sad

| Sly a răspuns (pentru cinenuvedenustie):

Am intalnit pe cineva care avea exact aceeasi problema. I-am instalat Windows 7 Ultimate, apoi i-am schimbat si limba cu vistalizatorul in romana. Cum sa fac sa te ajut? Alfel n-ai cum. Poti schimba ceva in engleza, dar limba de baza tot germana iti va ramane.

| marycroitor a răspuns:

Cu vistalizator.descarca pachetul de limba romana si instaleaza

| cinenuvedenustie explică (pentru marycroitor):

Nu functioneaza ca am incercat si e Home Premium!

| Roland99 a răspuns:

Nu se poate