| Elena241288 a întrebat:

Cum pot scoate bani de la bancomat BCR trimiși prin money gram?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se scot de la un centru Money Gram, nu de la bancomat. Doar daca ti i-a trimis in vreun cont la banca, ii poti scoate.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa primesti banii la Moneygram si sa vrei sa-i scoti de la BCR!

Daca banii sunt trimis prin Money Gram atunci mergi al orice oficiu MoneyGram in orasul tau, cu chitanta care ti-a trimis-o cel care ti-a trimis banii si cu buletinul tau )(trebuind sa ai peste 18 ani), ca sa poti ridica cash (bani numerar) de la ei.

| Hyperion7 a răspuns:

Folosind cardul, te duci la bancomat și îi scoți!

| sabin89 a răspuns (pentru Hyperion7):

Asta ar merge numai dacă banii intră în cont prin transfer bancar. Prin money gram banii nu intră în cont, trebuie să mergi tu la bancă cu buletinul și să spui numărul de cod (pe care ți l-a spus expeditorul prin telefon).

| Hyperion7 a răspuns (pentru sabin89):

Eu știam că ceea ce spui tu sa întâmpla atunci când tu ai de ridicat niste bani de la aceste agenții și abia atunci trebuie sa te prezinți fizic ca sa îți dea banii.
Mă gândeam că o fi la fel și în acest caz, dar daca nu e..na,nu am folosit până acum, nu cunoscsad