| IAmSoDifferent a întrebat:

Cum poti activa la laptop, de exemplu, cifrele de pe litere, cele care, la tastatura normala sunt in dreapta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Salut. Ce model de laptop ai? De obicei, daca nu sunt separate in dreapta ca la tastatura normala, atunci exista, de obicei, un buton FN (de obicei langa ctrl stanga jos) pe care il combini cu Num Lock (undeva in dreapta sus). Deci FN+NumLock pentru a ctiva sau desactiva tastele numerice.
M-ar ajuta sa iti dau un raspuns exact daca as sti ce model de laptop ai.

Bafta!

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Tastele din dreapta se numesc taste numerice. Taste KP (key pad). Apasa num_lock din dreapta sus.

| IAmSoDifferent explică (pentru AgathaRo):

Laptop nu calculator. Stiu cum se numesc si cum se activeaza la calculator...

| GarenAP a răspuns:

Ai un buton Num Lock chiar deasupra numerelor din dreapta. E intre butoanele "Page Up" si "/"... Sa imi spui daca te-ai descurcat