| Hang0ver a întrebat:

Cum pun in Visual Studio un mesaj de eroare care sa apara la nebifarea unui radio button?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E atat de vag ce ai intrebat tu acolo. Despre ce limbaj e vorba, pe ce eveniment vrei mesajul, sub ce forma sa fie?

| Hang0ver explică (pentru suntserios):

Private Sub Button1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles Button1.Click
If TextBox1. Text = "" And TextBox2. Text = "" Then
MsgBox("No information found!", MsgBoxStyle.Critical, "Error")
Else
If TextBox1. Text = "" Then
MsgBox("Please put your email", MsgBoxStyle.Critical, "Error")
Else
If TextBox2. Text = "" Then
MsgBox("No Password found!", MsgBoxStyle.Critical, "Error")
Else

| suntserios a răspuns (pentru Hang0ver):

C# are o documentatie foarte bine pusa la punt, foloseste o

https://msdn.microsoft.com/.......110).aspx