| Ideea a întrebat:

Cum restartez Windows XP? As dori niste pasi.
Am un calculator vechi de 9 ani.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum se restartează Windows XP în Safe Mode!

Pentru utilizatorii de Windows XP:

1. În timp ce Windows rulează în Normal Mode închide toate aplicațiile;
2. Te duci la Start de la Windows -> Run -> scrie: msconfig - apasă tasta "Enter";
3. În fereastra System Configuration te duci pe "BOOT.INI" - bifeaza opțiunea "/SAFEBOOT" - click "OK" și restarteaza calculatorul când ti se va cere;
4. Calculatorul va restarta în Safe Mode dându-ti ocazia să urmezi procedura ce va cere acest mod de rulare.
5. În momenul în care ai terminat procedura de urmat în Safe Mode deschide din nou MSCONFIG și debifeaza "/SAFEBOOT" din "BOOT.INI" - click "OK" pentru a restarta.

Bafta!

1 răspuns:
| monstrulet a răspuns:

Poate vrei sa zici "reinstalez"... pai, pentru inceput, ai nevoie de un cd cu windows xp.