| sindeiu a întrebat:

Cum ridic un colet de la posta trebuie sa dau numarul de comanda?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu buletinul și o notificare lăsată de poștașul tău, dacă este cazul.

| dinaprilie a răspuns:

Cu buletinul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posta și numărul comenzii. Cu numărul de comandă te caută pe computerul ăla de la Apple cu care s-a echipat posta română. Normal ca sunt ironic...
Dacă mergi și ii zici numărul comenzii, practic se uita la tine precum la vasul de croazieră. Nu merge plătit cu cardul la posta, dar să te mai caute după nr de comanda. Trebuie sa ai aviz pe care îl lasă în poștă sau doar cu buletinul. Dar mai întâi să treci de coada de pensionari care își ridica pensia.