| vyo a întrebat:

Cum sa dau turatia la calculator mai incet ca face prea mult zgomot?

7 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Daca nu mai e in garantie, desfa-i alea 2 surubele din spate care tin panoul lateral din stanga al unitatii centrale, dupa care il glisezi usor in spate, il scoti afara, si-i deconectezi cooler-ul (e prins cu niste fire de placa de baza), dupa care il dai jos (nu-ti trebuie decat o surubelnita in stea, sau daca n-ai poti incerca si cu un cutit de bucatarie. e tot aia big grin). Dupa ce-l dai jos ar trebui sa nu mai ai probleme. Si eu la fel am facut iar temperaturile au ramas ok. (poti sa-ti instalezi speed fan ca sa verifici ulterior temperaturile din unitate, si sa vezi daca apar ceva probleme, dar n-o sa fie cazul); acel cooler dupa parera mea e cam degeaba pus acolo. Cel de pe procesor si de la sursa sunt suficiente ca sa nu ia foc.winking Succes!

| Arthur a răspuns:

Hallo!hee hee Crezi ca e motor cu aburi? rolling on the floor
Compul plange din cauza prafului, curata-l. Succes!

| MoNsTeR a răspuns:

Si eu am avut problema asta si i-am dat 2 "palmi" la klc.si no mai barait. dar acum recent mi-am reparat klc(virusi placa de sunet video...ma rog mai multe). si mi-a zis ki de la culeru video zgomotu(o chestie de pe placa video). si mi lo inlocuit si nu mai face zgomot. te costa placa aia in jur de 10-30 lei depinde daki noua sau second

| tarziu a răspuns:

Incearca sa'i cureti coolerul si daca te pricepi, desfa si sursa si curat'o de praf!

| arrriadna a răspuns:

Sal, la mine facea zgomot cu cooler-ele curatate... Cand colo, era de la partea din fata a carcasei!

| Vallentyne a răspuns:

Mhai sincer nu prea stiu da Dupa cathe stiu eu Nu cred ca se da acum depindhe de cal`u tau in ce stare e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca are schimbator de viteze.ca la masina.baga intr-a doua.