| Bogdan009 a întrebat:

Cum sa fac cand filmez sa nu mi se auda vajait?

Răspuns Câştigător
| ComputerGeek a răspuns:

Te referi cu o camera de filmat, nu?

Ei bine, acel vajait este datorat vantului. Da, atunci cand bate vantul sau alergi, camera inregistreaza acel vajait.

Nu stiu sigur ce ai putea face, dar exista programe de editare care au o optiune speciala pentru a elimina zgomotul de pe fundal.

| ComputerGeek a răspuns (pentru Bogdan009):

Aaa, pai cam tot asa se intampla si la microfon. Incearca sa nu vorbesti prea aproape de el si sa ii dai sonorul lui mai incet, pentru ca, cum ti se si intampla, microfonul va inregistra toate sunetele.

Si la fel, exista programe ca Camtasia Studio care iti ofera optiunea de a edita sunetul si de a elimina zgomotele de fundal.

4 răspunsuri:
| Taylorrrrr a răspuns:

Nu poti! Funda:*?

| Taylorrrrr a răspuns:

Nu poti! funda?