| mihaela_trifu a întrebat:

Cum sa fac sa imi iasa pozele facute noaptea?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Depinde cu ce aparat le faci. daca le faci cu telefonul trebuie dai pe ''mod noapte''(daca telefonul nu are blitz/led nu prea ai cum sa faci poze bune). iar daca ai aparat depinde de modelul acestuia.iti recomand unul digital cu blitz foarte puternic si de o calitate superioara.

7 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

aparatul reglat pe luminozitate mare, timp de expunere mare, neaparat trepied si "filmul" pe sensibilitate mare (chiar daca este digital mai bun are optiunea asta.

| JayLeno a răspuns:

trebuie sa folosesti un aparat cu blitz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde f mult de aparatul pe care il ai dar cel mai usor ar fi daca ai avea un blitz bun, apoi sa iti poti regla aparatul la un timp de expunere adaptat la ceea ce vrei sa fotografiezi :daca e automat, poate aparatul se poate regla la mod de expunere pentru noapte.depinde deci ce aparat ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde f mult de aparatul pe care il ai dar cel mai usor ar fii daca ai avea un blitz bun,apoi sa iti poti regla aparatul la un timp de expunere adaptat la ceea ce vrei sa fotografiezi :daca e automat ,poate aparatul se poate regla la mod de expunere ptr noapte.depinde deci ce aparat ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca ai telefon trebuie sa dai pe mod noapte si daca ai aparat sa ai unul bun de calitate superioara

| modea81 a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti iei un trepied. Astfel iti pot iesi poze faine facute cu expunere indelungata, fara a iesi "tremurate"...

| gavril_codonea a răspuns:

Pentru a face poze clare in conditii de intuneric, iti trebuie un aparat performant, in primul rand. Apoi, trebuie sa inveti sa umbli la expunere si la focalizare. Trebuie sa faci poze cu expunere indelungata. Ai grija, ca intunericul altereaza culorile, asa ca ai grija si la balansul de alb (WB). Cu putin exercitiu, sigur au sa-ti iasa poze buna, iar cu exercitiu si o camera smechera, au sa-ti iasa chiar poze tari! Bafta!