| mmeee79 a întrebat:

Cum sa fac sa ma urmareasca lumea pe facebook? La altii le arata ca sunt cateva zeci sau sute de oameni ce ii urmaresc. Cum sa fac si eu asta?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Intai trebuie sa iti activezi acea functie: Account settings --> Follower si bifezi casuta de acolo, apoi daca spui ceva interesant, s-ar putea ca lumea sa dea Follow.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Poti sa spui si in romana cum vine? ca nu gasesc nici cummsad

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Setarile contului --> click pe Persoane care urmaresc --> Activează urmărirea.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

L-am pus acum in engleza si tot nu gasesc follower sad off..pls help me

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Da nu-mi apare "persoane care urmaresc"

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Jur ca nu-mi apare! Sub sau inainte de mobil nu apare absolut nimic! Poate nu am setat eu sa vada toti profilul meu si de asta. ofsad

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Normal trebuia sa iti apara. Da cuiva Follow/urmareste si verifica apoi daca iti apare.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Vreau sa zic ca nu apare urmareste sau follow! nu stiu de ce

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Nici acum nu apare. off...te rog ajuta-ma cumva sad

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Nu e reclama, e singura pagina pe care o stiu cu follow https://www.facebook.com/BucatareseleVesele?fref=ts Iti apare butonul ala langa Add friend?

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Da,ala imi apare. Dar eu sa intru la account si sa dau follow nu imi apare. Dar daca dau follow nu ma mai pot adauga alti prieteni, nu>? Si atunci numa o sa imi dea follow in loc de add friend?

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Ba o sa poti adauga pana la 5000 de prieteni. Follow e pentru ca exista acea limita de care ziceam, deci te poti folosi de ambele. Da Follow sa vedem daca apoi o sa iti apara la setari, cum ti-am aratat in imagine.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Am vrut sa zic ca oamenii nu ma mai pot adauga, asa scrie acolo.din poza aia am vazut..doar o sa imi dea followbig grin nu? dar am dattt demult..si tot nu imi apare...

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

thinking

Nu, acolo zice ca lumea iti poate urmari activitatea chiar daca nu sunteti prieteni, si poti sa dai add sau sa iti dea, pe langa follow.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Nah poate, m-am grabit cand am citit. Of, da cum sa fac?sad

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Ai cumva sub 18 ani? thinking 79 se poate sa fie anul nasterii, se poate sa nu.

Note: If you're under 18, you can't allow people to follow you because you can't share public posts.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Noh super tarelaughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ai 16 tongue Asta era.
Poti schimba anul, daca chiar vrei, si pui sa nu se vada decat ziua si luna.

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Chiar ca tare, nici eu nu stiam.
Stii cum sa schimbi anul? Daca vrei.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Dalaughing)am 17... da nu mai pot sa schimb. ca zice ca nu pot decat o datalaughingsi am dat din greseala alt an. acum oare cat mai trebuie sa astept pana pot? big grin

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Nu stiu. Numai de smecherii te tii. Puteai sa dai Cancel/anuleaza si puneai alt an.

App, daca vrei sa dai unfollow paginii pe care ti-am dat-o, trebuie sa fie butonul ala la floricica de langa Message.

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Oh Doamnebig grin dar nu am dat la pagina aia, am dat la alta. Oricum, iti multumesc enorm, mi-ai fost de un maaaare ajutor! te pup :*:*

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Sorry ca nu te-am putut ajuta mai mult.
happy

| mmeee79 explică (pentru Mădă0611):

Eh,m-ai ajutat f mult. Multumesc!

| Mădă0611 a răspuns (pentru mmeee79):

Cu placere! happy

Alte răspunsuri
| snoky a răspuns (pentru Mădă0611):

Buna, mie nu-mi apare "follower" ai putea sa-mi spui de ce?

| Mădă0611 a răspuns (pentru snoky):

Buna!
Nu apare daca esti minor.

| CristiiMușat a răspuns (pentru mmeee79):

Trebuie sa ai peste 18 ani ca sa meargawinking

Alte răspunsuri
47 răspunsuri:
| ema_2625 a răspuns:

Iti adaugi mai multi prieteni in lista, sau postezi profilul tau de facebook sa il vada toata lumea din setari.

| baietu a răspuns (pentru ema_2625):

Ema...cum fac setarile

| мαяijüαηα a răspuns:

Daca ai pe facebook peste 18 ani trebuie sa iti apara ^.^...si eu am vrut sa fac aceasta chestie dar nu pot sa fac asta pentru ca n uam 18 ani ^.^. Daca ai 18 ani iti va aparea FUNDA?

Alte răspunsuri
| Alin_Mircea_1995 a răspuns:

Normal trebuia sa iti apara. Da cuiva Follow/urmareste si verifica apoi daca iti apare.

Alte răspunsuri
| Dianayou a răspuns:

Setarile contului --> click pe Persoane care urmaresc --> Activează urmărirea.

Alte răspunsuri
| Rizea_Amalia_1990 a răspuns:

Schimba data nasterii! Si o sa-ti apara!