| Me23 Tia a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai apara "windows is not geniue" la windows 7? dar fara sa trebuiasca sa instalez din nou windowsul sau sa sterg ceva de pe pc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=T7TYzBBjJM8 sper sa te ajute

1 răspuns:
| Yugeen a răspuns:

1.) Vorbesti cu Mafalda, poate te ajuta ea :);
2.) Se numeste "genuine", ci nu "geniue"!
3.) Aplici din nou licenta pe care ai primit-o in momentul cand ti-ai achizitionat sistemul de operare.
Daca sistemul era deja instalat cand ai cumparat PC-ul/Laptop-ul/Netbook-ul/whatever, este nevoie sa suni la Microsoft Romania ca sa iti dea ei, telefonic, o licenta pentru ca tu sa o activezi!
Ii poti contacta si prin e-mail dar de obicei prin telefon primesti raspuns mai rapid!

Mai multe informatii gasesti aici: http://www.microsoft.com/romania/contact.aspx

Daca folosesti Windows7 piratat, iti recomand un activator, insa nu iti pot recomanda unul anume, pentru ca de obicei au virusi, troieni, worms and others.
Daca gasesti unul "curat", bravo tie, dar eu unul prefer sa nu risc si sa folosesc software original, cu licenta, suport si ce mai presupune achizitionarea unui software;)!