| gheorghe112233 a întrebat:

Cum sa imi instalez android de pe laptop pe un card de memorie si cand sa bag cardul in telefon sa ruleze android.

4 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Eventual sa il pui pe un stic si sa il rulezi live cred ca se si poate instala
http://www.android-x86.org/download
de acolo iei addroidul si cu LinuxLive USB Creator il faci bootabil
c are il iei de aici

| gheorghe112233 explică (pentru AdrenalinTm):

Ce inseamna live?

| gheorghe112233 explică (pentru AdrenalinTm):

Mersi mult!

| AdrenalinTm a răspuns (pentru gheorghe112233):

Live inseamna ca nu se instaleaza nimic ruleaza totul de pe sticul de memorie o data
dar nu ca ruleaza de pe stic se incarca informatiile de pe stic pe o memorie cache si de acolo ruleaza dar la urmatoarea aprindere pierzi orce salvare ca si cum il iei de la inceput si iar bagi sticul si la fel