| SERIALS a întrebat:

Cum sa modific formatul de salvare a fotografiilor in Photoshop? Inainte aveam formatul principal jpg, acum insa este pdf si oricand salvez o fotografie trebuie sa caut jpg, vreau sa il impostez ca format principal pentru totdeauna, dar de cand nu am folosit Photoshop am uitat tot. Stii cineva?

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

În Photoshop, la "File", la "Export", la "Export preferences...". Quick export format -> selectezi formatul dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu alegi atunci cand dai export. Daca nu intri la edit sau file, preferences