| AnYkA52 a întrebat:

Cum sa pun muzica si imagini de pe calculator pe un telefon samsung sgh-u800soul b (am cablu usb dar nu stiu cum sa il folosesc)?

Răspuns Câştigător
| yoppzz11 a răspuns:

Fii antena acia
bagi cablu` si la aparat si la unitate
te duci pe my pc
asa
si ai local g si local... h/f
in fine daca n`ai card la tel iti porneste doar 1
ok
te duci pe disku` respectiv
si copiezi din el ce vrei sa salvezi
copy p dekstop in my docs in folder asta nu conteaza

4 răspunsuri:
| cornel a răspuns:

Poate trebuie sa instalezi CD ala de la telefon

| tina20 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa instalezi in calc programul de pe cd-ul pe care l-ai primit cu tel, dupa care conectezi cablul usb la tel si la unitate. Urmatorul pas este sa te duci pe icoana programului instalat in calc de pe cd, il deschizi si de acoloe f simplu...alegi get files from pc, selectezi fisierele si le incarci pe tel. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci la samsung pai prima data faci setarile telefonului daca ai card de momerie intri in meniul telefonului -> intri la setari ->dupa aia setari telefon ->ramura conexiuni pc -> intri si alegi stocare de masă -> atunci bagi cablul de date in telefon si in Calculator astepti pana se incarca setrile driverului usb -> dupa aia intri in my computer si alegi diskul nou detectat.foarte simplu sper ca ti-a fost de ajutor... o zi buna.bye

| Aura a răspuns:

In primul rand buna! In al doilea rand, conecteaza telefonul la pc. Apoi intra in,, My Computer" si acolo vezi ca iti scrie pe langa,, Local Disc C, D". iti mai scrie si,, Removable disc" da click acolo si gasesti toate documentele telefonului. Bafta!