| ciordel a întrebat:

Cum sa sterg un cont pe windows 7? Am facut un alt cont si am descarcat utorent si apoi am sters contul de la manager account, dar cand intru in folderul users imi arata ca folderul este inca acolo si ocupa memorie.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

- Pornesti calculatorul cu un live CD/DVD/stick usb cu Linux si de acolo stergi folderul sau
- Reinstalezi windows-ul.

| ciordel explică (pentru Bula):

Cum fac rost de un live CD/DVD/stick usb cu Linux? nu prea le am cu calculatoarele

| Bula a răspuns (pentru ciordel):

Daca nu le ai cu calculatoarele, atunci mai bine lasa asa calculatorul sau apeleaza la cineva mai priceput.

| ciordel explică (pentru Bula):

Ok

| JackR a răspuns:

1. Restartezi Windows.
2. Faci Login folosind un cont de administrator (preferabil cel pe care l-ai facut la instalare).
3. Te duci in Folderul "Users".
4. Click dreapta pe numele contului pe l-ai sters.
5. Click pe "Delete".