| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Am rămas fără memorie în C și am observat când intru în Windows folderul Temp îmi ocupă cel mai mult spațiu, adică aproape tot. Dacă îl șterg ce se întâmplă?

Răspuns Câştigător
| s3my a răspuns:

Nimic big grin e un folder cu lucruri temporare, stocate acolo doar ca sa fie utilizate odata [ la o instalare sau chestii ]

mai mult: uite-te ce fisiere ai prin my documents si muta-le in alte parti. de asemenea, nu pune fisiere enorme / foldere cu fisiere mari pe desktop

2 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Să nu ștergi tot folderul ci doar conținutul lui. Îți recomand un program specializat pentru asta să nu-ți mai faci griji : ccleaner. Îl găsești gratuit pe google. Îți face lună caluclatorul.

Succes!

| AbbyG a răspuns:

E chiar indicat sa stregi ce e in temp. Iti recomand ca cauti programul CCleaner ( este gratuit), sa-l instalezi si sa faci o curatare a calculatorului cu el. Te ajuta sa scapi de cookies, temporalele nedorite, curata registrii de ceea ce a mai ramas din programele pe care le-ai dezinstalat.
Atentie insa: noteaza-ti inainte parolele pe care le ai pe conturile pe care esti obisnuit sa intrii. Daca stergi cookies va trebui sa te loghezi iar cand intrii pe un astfel de cont.
Oricum este recomandat ca periodic sa stergi atat temporalele( fisierele din temp), cat si cookies din calculator pentru a elibera spatiul memoriei.