| Russenart a întrebat:

Cum schimb subtitrarea din romana in engleza pe televizor? Am Samsung

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

La pag. 121 din manual scrie așa:
===
Vizionarea emisiunilor de televiziune cu subtitrări »Setări »General »Accesibilitate »Setări subtitrare »Înc. acum
Setaţi Subtitrare la Activat. Apoi puteţi viziona programul cu subtitrarea afişată.
●Subtitrare »Activaţi sau dezactivaţi subtitrările.
●Mod subtitrare »Setează modul de subtitrare.
●Limbă subtitrare »Setează limba de subtitrare
===
http://downloadcenter.samsung.com/......1205.0.pdf

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Samsung și mai cum?

| Russenart explică (pentru mihai69):

Televizor LED Smart Samsung, 108 cm, 43NU7192, 4K, Ultra HD

| Russenart explică (pentru mihai69):

Am pus pe engleza si subtitreaza in romana de ce?

| mihai69 a răspuns (pentru Russenart):

Nu toate emisiunile au subtitrare în engleză. Și dacă nu au, TV-ul o pune pe cea disponibilă (pentru că e selectată opțiunea „CU subtitrare") - adică română.

| mihai69 a răspuns (pentru Russenart):

La pag. 121 din manual scrie așa:
===
Vizionarea emisiunilor de televiziune cu subtitrări »Setări »General »Accesibilitate »Setări subtitrare »Înc. acum
Setaţi Subtitrare la Activat. Apoi puteţi viziona programul cu subtitrarea afişată.
●Subtitrare »Activaţi sau dezactivaţi subtitrările.
●Mod subtitrare »Setează modul de subtitrare.
●Limbă subtitrare »Setează limba de subtitrare
===
http://downloadcenter.samsung.com/......1205.0.pdf