| IceTea a întrebat:

Cum scriu mare la microfost word va rog ajutati`ma am dat acolo dar eu vreau mai mare! ca si cum e la magazine 10% reducere! dinalea

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cel mai mare font e de 72. Mai mare de-atata iti iese din pagina. Sau, in fine...nu-ti incape niciun cuvant intreg daca pui font mai mare.

| ScheißeBeMine a răspuns:

Daca vrei sa ai caracterele mai mari de 72, apesi pe casuta cu marimea caracterelor si cand ti se face albastru numarul (de ex 11) scrii marimea, poti scrie si mai mare de 100winking

| oAnna a răspuns:

Unde ''ca si cum e la magazine 10%reducere'', acolo e pentru a mari pagina sau a o micsora, nu are treaba cu scrisul

Pt a scrie cu litere mari trebuie sa gasesti asta
file:///C:/Users/Stanciu/Desktop/aaaaa.png

| Atlas a răspuns:

Marimea fontului se poate schimba din bara de meniu(in partea de sus stanga), marimea maxima este 72, ar trebui sa fie suficienta sa scrii ceva mare pe format a4.