| BitKode a întrebat:

Cum se activeaza 3G si 2G la Samsung galaxy mini? Dau FUNDA celui mai bun raspuns.A si inca ceva, imi puteti spune si mie de ce clipurile de pe youtube se incarca cam greu? FUNDA big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Setari>Setari retea> Retele mobile> Tipul retelei

Acolo ar trebui sa ai optiune sa alegi intre:
-Auto: GSM (2G) si WCDMA (3G)
-Doar GSM(2G)
-Doar WCDMA(3G).

Clipurile de pe youtube se incarca greu probabil pentru ca esti intr-o zona in care nu ai semnal 3G prea bun, sau esti pe 2G (adica Edge sau GPRS).
E recomandat sa fii pe Wi-fi cand vrei sa vezi clip-uri de pe net.

Numai bine,
Shinwinking

1 răspuns:
| Mocanu_Anamaria_1990 a răspuns:

Clipurile de pe youtube nu se incarca asa greu, poate are ceva calculatorul