| Nastasia_Madalin_1984 a întrebat:

Cum se activeaza wifi la laptop

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde de laptop şi dacă ai driverul de wi-fi instalat corect.
Ai undeva jos pe laptop tasta FN, tii apasat pe ea si apesi pe un F (tastele de sus la tastatura ) unde arata semnul de wi-fi (adica F1, F2, F3 etc... pana la F12) trebuie sa arate semnul de wi-fi sau alta tasta, te uiti si tu la laptop ca nu e asa greu.
Cand se activeaza, se aprinde beculetul de wifi la laptop.

| K0sti a răspuns:

Depinde de model. La unele se face software (din taste), la unele hardware (exista un buton pe una din laterale sau in fata), iar la altele e implicit, nu trebuie decat sa ai driverele instalate si se activeaza automat!

| piratuu a răspuns:

Trebuie sa ai driverul de wifi instalat.