| Grigore1239 a întrebat:

Cum se alege o placa video?

6 răspunsuri:
| YuliaNhO a răspuns:

Dupa memorie (Mb-Gb [512-1024-2048]) si rotatii/min (ex 9500)

| Niiiicu a răspuns:

Cand iti iei o placa video te uiti la cati biti are ca degeaba iei tu una de 1 giga pe 64 de biti ca te face praf unul cu o placa de 512 mege pe 128 sau 256 biti, in locul tau as lua o placa de 512 pe 256 biti si duce mult si rezista dar e cam scumpa insa isi merita banihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se alege un functie de buget, performante, eventual caracteristici ce tin de latura de hardware!

| AleXandrUavfc a răspuns:

Cu mana dumnezeule

| EUReKa a răspuns:

In primul rand dupa buget, in al doilea rand depinde de ce sursa ai, in al 2lea rand depinde de ce slot ai pe placa de baza

| Exio a răspuns:

Prima data te uiti dupa ce PCI suporta placa ta de baza, apoi dupa performanta si buget happy