| anonim_4396 a întrebat:

Cum se fabrica nesul

2 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Este o cafea mai tare decât cea boabe, măcinată acasă sau cumpărată gata măcinată.
Nesscafe, mare producător de cafea solubilă, este la originea cuvântului Ness, imprumutat de limba română, așadar cafeaua solubiă sau Ness este același lucru.
P. S - este si o cafea mai tare decât cea boabe, măcinată acasă sau cumpărată gata măcinată.
Bye, Jessy

| adinaciosescu a răspuns:

Din câte am înţeles, cafeaua instant este la fel de cafea ca şi cea boabe, doar că pentru comoditatea unora, îi simplifică procesul de fabricare.