| Clodmod a întrebat:

Cum se face tabelul in Microsoft Excel?
Urgeeent, funda! Promit.

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Excelul este deja un program cu tabele, tu trebuie ca la ce ai trecut in excel, sa-i faci marginile pentru a iesi in evidenta fie pe foaie, fie daca vrei sa-l copiezi in Word. Ca sa faci asta, in Excel 2007, intri la Font>Borders si alegi All Borders pentru celulele selectate. In Excel 2003 intri in Format>Cells>Border si faci borduri la celulele selectate. (in Excel 2003 ai optiunea Borders si pe bara de stare).

| Morphines a răspuns:

Dai la Insert si apoi la Tabel!winking

| ShadowDancer a răspuns:

Gasesti sus insert borders and arrows, tot pe acolo gasesti si tipul de tabel dorit, cum sa arate, unelte de calcul automat plus multe altele

| ParaschivM a răspuns:

Pe desktop clik dreapta apoi new apoi Microsoft excel